Často kladené otázky

Je vložení životopisu a zprostředkování práce zdarma?

Ano, vložení, jakékoli úpravy i zprostředkování práce je zcela zdarma. Cokoliv ve svém osobním účtu děláte, včetně veškerých služeb, které Vám web jako uchazeči nabízí, nikdy nebudou zpoplatněny.

Mohu svůj životopis využít i k vlastní potřebě?

Ano, ve svém osobním účtu si můžete pro svou potřebu vytvořit neomezeně životopisů a každý si kdykoliv vyexportovat do PDF. Takto vyexportovaný Životopis je strukturovaný a graficky upravený tak, aby byl připraven k vytištění nebo  odeslání kamkoliv chcete. To vše, jak jsme již zmínili, zcela zdarma.

Uvedl jsem při své registraci osobní údaje a telefonního číslo, komu jsou přístupné?

Údaje, které jsou uvedené ve Vašem životopise, jsou přístupné pouze zaměstnavatelům a personálním agenturám, které o Vás na základě údajů informačního charakteru (profese, vzdělaní, praxe..) projeví zájem nebo těm, kterým ho vy sami prostřednictvím našeho webu zašlete (například jako reakci na inzerát). Až v tuto chvíli jsou dané firmě zobrazeny Vaše kontaktní údaje, na kterých Vás mohou oslovit s nabídkou práce.

Jak mě mohou zaměstnavatelé kontaktovat?

Zaměstnavatelé Vás budou s pracovními nabídkami kontaktovat na Váš mobilní telefon, pomocí e-mailu nebo v rámci schránky ve Vašem osobním účtu na webu rychledoprace.cz kam mohou spadat i rychlé odpovědi reagujete-li na některý inzerát.

Rozhodně doporučujeme mít vždy vyplněno správné mobilní číslo, které je zaměstnavateli ve většině případů využíváno přednostně.

Je důležité k životopisu přiložit fotografii?

Dle statistik jsou pro drtivou většinu dotázaných firem životopisy s fotografiemi důvěryhodnější. Zaměstnavatelé jsou radši, když mohou vyplněné údaje ztotožnit s reálnou osobou. Přiložením fotografie určitě zvýšíte svou šanci na úspěch.

Během nahrávání fotografie je Vám umožněn ořez přímo na portrét. Je to velice jednoduché, vyzkoušejte si to.

Mohu si nechat zasílat emailem automaticky nové přidané inzeráty?

Ano, ve svém účtu si můžete libovolně definovat, které typy inzerátů chcete automaticky odebírat.

Bude můj životopis přístupný i ve chvíli kdy odmítnu nabídku práce?

Samozřejmě bude. Pracovní nabídka musí být zajímavá především pro Vás a je jen na Vás, kterou nabídku přijmete a kam půjdete na pohovor. Nám nemusíte posílat žádný doklad o tom, zda jste do některé firmy dostavili, či ne. Váš životopis bude zobrazen tak dlouho, jak dlouho budete chtít.

Co mám dělat, pokud jsem si již našel práci?

Pokud se Vám podařilo práci najít, můžete ve svém účtu jednoduše zatrhnout pole „Skrýt životopis“ tak již nebudete v databázi vystupovat jako uchazeč a Zaměstnavatelé Vás nebudou oslovovat. Můžete si však i nadále nechat zasílat inzeráty, které se budou ve vámi zvolených kategoriích nově objevovat.

Práci však můžete i dále hledat, pokud doufáte, že i přes aktuální zaměstnání můžete dostat lepší nabídku. Možnost skrytí použijte v případě, že o další příležitosti již nemáte zájem.

Tato změna nemá vliv na Váš osobní účet, můžete na webu dále fungovat, i když je Váš životopis pro zaměstnavatele neviditelný. Jediné co se spolu s životopisem skryje, je i Vaše pozice v TOPlistu.

Když práci ztratím, nebo se rozhodnu pro změnu, mohu svůj životopis opět zviditelnit?

Samozřejmě. Stačí, když ve svém účtu jednoduše nastavíte životopis opět jako viditelný.

Když se rozhodnu zneviditelnit svůj Životopis, přijdu tak i o pozici v TOPlistu?

TOPlist slouží především pro firmy, které upřednostňují aktivní uchazeče. Proto skrytí životopisu zároveň skryje i vaši pozici v TOPlistu. Je to nutné kvůli orientaci a taktéž uvolnění těchto pozic dalším uchazečům, kteří hledají práci.

Svou pozici však neztrácíte. Pokud svůj životopis opět zviditelníte, získáte znovu pozici i v TOPlistu a to dle aktuálního počtu bodů.